Jak wybrać biurko dziecięce?

Dzieci w wieku szkolnym znaczną część swojego czasu spędzają przy biurku ucząc się i odrabiając prace domowe. Z tego powodu bardzo ważne jest to, byśmy wybrali je w sposób przemyślany. Biurko nieodpowiednie do wzrostu i budowy dziecka będzie powodowało dyskomfort i – w dłuższej perspektywie – problemy ze zdrowiem. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając biurka dziecięce.

Na co zwracać uwagę wybierając biurko dziecięce?

Pamiętajmy o tym, że jedynie siedzenie przy dopasowanym do wymiarów dziecka biurku nie będzie obciążało jego kręgosłupa. „Dorosłe” biurka najczęściej mają wymiary około 80-90 cm głębokości, 120-160 cm szerokości i 72-75 cm wysokości. Dziecko będzie potrzebowało nieco mniejszego biurka niż osoba dorosła. Przeciętnych wymiarów pierwszoklasista będzie potrzebował blatu o wysokości około 55 cm, szerokości 60-75 cm i głębokości około 50-55 cm.

Dobrym pomysłem będzie wybranie się do sklepu z dzieckiem i przetestowanie biurka na miejscu. Pamiętajmy jednak o tym, że dzieci szybko rosną, dlatego warto wybrać od razu nieco większe biurko dziecięce. Dobrym rozwiązaniem może być również biurko z regulowaną wysokością.

Biurka dla dzieci z miejscem na komputer

Jeżeli kupujemy biurko z miejscem na komputer, zwróćmy uwagę na to, by miejsce na klawiaturę znajdowało się niżej niż miejsce na monitor. Biurko na komputer powinno umożliwić dziecku przyjęcie wygodnej, wyprostowanej pozycji, w której przedramiona tworzą kąt prosty z osią ciała.