Jak wybrać dobry materac 140×200?

Przeciętny człowiek spędza w sypialni nawet jedną trzecią całego swojego życia. Aby przespany czas upływał pod znakiem komfortowego wypoczynku oraz zdrowia, konieczne jest zadbanie o odpowiednio wygodne łóżko. Jednym z jego najważniejszych elementów jest materac, którego kluczowym parametrem okazuje się rozmiar. Obecnie do najpopularniejszych modeli należą te o wymiarach 140×200.

Rozmiar materaca

Zazwyczaj im wyższa jest cena materaca 140×200, tym lepsze materiały wykorzystane zostały do jego produkcji. Produkt lepszej jakości ma zazwyczaj bogatszą specyfikację. Warto jednak przed zakupem osobiście przetestować materac, oceniając takie aspekty jak:

– poziom twardości,
– elastyczność,
– sprężystość.

Należy też mieć na uwadze wymiary ramy łóżka. Jeżeli jej szerokość lub długość będzie choćby minimalnie krótsza, zakupiony materac 140×200 może okazać się nieodpowiedni.

Dobór twardości i materiału materaca

Pomimo identycznych wymiarów, poszczególne materace 140×200 mogą mieć różną twardość. Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne preferencje, ale również wymagania zdrowotne. Osoby cierpiące na częste dolegliwości kręgosłupa powinny zdecydować się na zakup specjalnego materaca 140×200, który będzie zapewniał plecom optymalne podparcie. Nie bez znaczenia pozostaje również materiał. Dotyczy to zarówno warstwy wierzchniej, jak i wkładu wewnętrznego. Warto wybrać model z pokrowcem zdejmowanym, który można bez problemu wyprać.