Jak wybrać regał na zabawki?

Dobrej jakości regał na zabawki jest jednym z najważniejszych mebli w dziecięcym pokoju. To właśnie ten mebel pozwala utrzymać porządek i gwarantuje, że każda zabawka będzie miała swoje miejsce. Obecnie w sklepach znaleźć można bardzo duży wybór regałów, dlatego może pojawić się problem z wybraniem najbardziej odpowiedniego.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze regału?

Przed zakupem mebli koniecznie trzeba zwrócić uwagę na takie kwestie jak:
– wymiary regału;
– ilość półek;
– ilość szuflad;
– estetyka

Wymiary

Regały na zabawki, jakie można znaleźć w sklepach, mogą być naprawdę niewielkie albo wręcz przeciwnie – osiągać imponujące wielkości. Wybór wymiarów uzależniony jest od dwóch czynników – powierzchni pokoju i ilości zabawek, jakie dziecko posiada. Nie ma sensu sięgać po duże regały, jeśli dziecko nie posiada tylu zabawek, by mogły zapełnić półki, nawet jeśli pokój jest sporych rozmiarów.

Ilość półek i szuflad

Warto zwrócić też uwagę na to, czy dany regał wyposażony jest w same szuflady, same półki czy może przy jego projektowaniu skorzystano z obu tych rozwiązań. Regały posiadające półki i szuflady będą najlepsze – z jednej strony możliwe będzie wyeksponowanie niektórych zabawek, z drugiej drobne elementy bez problemu będzie można schować do szuflady i w ten sposób zachować porządek.

Estetyka

Kolejną istotną kwestią jest estetyka. Regały dla dzieci mogą być bowiem bardzo klasyczne, ale w sklepach znajdują się także niezwykle oryginalne propozycje. Dużą popularnością cieszą się regały w ciekawych kształtach – na przykład w kształcie domku czy drzewa.