Jak trafnie wybrać mebel pod TV?

Telewizor zwykle umieszczany jest w salonie, będącym centrum spotkań gości oraz głównym miejscem wypoczynku. Meblem niezbędnym w takim pomieszczeniu jest więc odpowiednia szafka RTV. Element ten powinien dobrze komponować się z aranżacją salonu, a jednocześnie zapewniać wystarczająco dużo miejsca na poszczególne urządzenia multimedialne.

Kolor szafki RTV

Obecnie oferta mebli pod TV jest bardzo szeroka, dzięki czemu dobór szafki odpowiedniej dla wystroju danego salonu nie powinien być problemem. Szafka RTV drewniana najlepiej prezentuje się w kolorze:

– białym
– szarym
– czarnym

Dobrym rozwiązaniem może też być wybór eleganckiego, łatwego do utrzymania w czystości modelu lakierowanego – np. utrzymanego w naturalnym kolorze drewna. Takie meble pod TV zwykle posiadają prostą formę, dzięki czemu można łatwo utrzymać je w czystości.

Meble wiszące

Wiszące meble coraz częściej spotykane są nie tylko w łazienkach oraz kuchniach. To niezwykle atrakcyjne rozwiązanie sprawdza się również w pokojach gościnnych. Wiszące szafki RTV drewniane pozwalają na bardzo efektowne wykorzystanie miejsca na ścianie, a tym samym zaoszczędzenie wolnego miejsca na podłodze. Ma to szczególne znacznie w przypadku pomieszczeń o stosunkowo niedużym metrażu. Szafkę wisząca można tez umieścić na praktycznie dowolnej wysokości, co dodatkowo zwiększa możliwości aranżacyjne. Takie rozwiązanie nadaje lekkości wnętrzom, a zarazem prezentuje się wyjątkowo estetycznie.