Jak dobrać podwójne łóżko do małego pokoju dziecięcego?

łóżko podwójne dla dzieci

Nawet w stosunkowo niedużym pokoju dziecięcym stworzyć można warunki, które świetnie zaspokoją potrzeby rodzeństwa. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń jest w stanie spełnić wymagania zarówno starszych uczniów, jak i przedszkolaków. Dla dzieci szczególne znaczenie ma wygodne miejsce do spania. Wstawienie do małego pokoju dwóch mebli z posłaniem zwykle nie jest możliwe. W takich warunkach dobrze sprawdzi się łóżko podwójne.

Łóżka dla dzieci

Łóżko dziecięce podwójne to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy w pomieszczeniu nie ma wystarczająco miejsca na dwa osobne meble. Rodzice nierzadko decydują się na wstawienie do pokoju dziecięcego rozkładanego tapczanu, jednak zwykle nie jest to dobra opcja. Wspólne miejsce do spania może negatywnie wpływać na komfort rodzeństwa, a a nawet wywoływać między nimi liczne konflikty. Aby uniknąć różnego rodzaju skarg, lepiej zdecydować się na łóżko podwójne.

Podwójne łóżka piętrowe i wysuwane

Klasyczne łóżko piętrowe składa się z dwóch, umieszczonych jedno na drugim łóżek. Może funkcjonować także jako element meblościanki, gdzie jedno z posłań znajduje się np

  • w ciągu mebli
  • nad szafą
  • nad biurkiem

Alternatywą dla łóżka piętrowego może być łóżko podwójne dla dzieci w formie kanapy, z wysuwanym na noc materacem. Takie rozwiązanie jest lepsze niż zwykły tapczan, ponieważ zapewnia rodzeństwu osobne przestrzenie do spania. Znajduje zastosowanie również podczas nocowania przyjaciół.

Tekst powstał na podstawie strony Mirat.eu